تنها چیزی که انسان را از رویاهایش جدا می‌کند، دیوار نازکی از تردید است.

هدف گذاری و تردید

بله هدف گذاری و تردید !

خیلی وقتا تصمیمی میگیریم یا رویایی داریم اما مثل تمام تصمیم های دنیا ممکن گاهی تردید از شکست یا ترس از کم دیده شدن و دیده نشدن مثل یک غول رویای زیبایی که داریم از ذهنمون در بیاره و تا ابد حسرت رسیدن به این رویا به جای زندگی و واقعی کردن اون با ما بمونه !

به زبون ساده خیلی وقتا هدفی داریم ؛ رویایی داریم که با تردید همیشه پس ذهن ما باقی میمونه و اراده انجامش از دست می‌دیم و این کار ذهن خطا کار ماست.

 

شاید بارها اتفاق افتاده که حتی خواستید کاری با عزم و جدیت تمام شروع کنید و به سمتش بریم ولی تمام عوامل طبیعی و غیر طبیعی و حتی فضایی !  دست به دست هم دادن تا شما از اون کار منصرف بشید و سنگی باشه جلو پا شما پس باید این خطارو بشناسیم و این حق به خودمون بدیم که گاهی دچار این میشیم که تردید به سراغمون بیاد و از هدف حتی پشیمون شد یا انگیزه‌ و انرژی اون کار از دست داد !

اما راهکار حذف تردید از اهداف چیه ؟

 

گاهی باید به خودتون پیله کنید و از غر غر کردن رد بشید!

 

استیو جابز یه جایی گفته بود می‌دونستم که وقتی طرح آی‌مک را برای مهندس‌ها ببرم، ده‌ها دلیل می‌آورند که این کار شدنی نیست! ( دقیقا مثل بهونه های ذهن و فکر ما که تنها چیزی که به جرات انسان عالی در اون بهونه گیریه ! )  اما من گفتم که انجامش می‌دهیم. پرسیدند چرا؟ و من گفتم: چون مدیرعامل من هستم، و ایمان دارم که اگر بخواهیم این کار شدنیه ! آن‌ها غرغرکنان شروع کردند، و نتیجه‌اش دنیا را ترکاند!

 

و شما هم خیلی وقتا میتونید غرغر کنید ولی در نقش یک مدیر عامل و مدیر زندگی خودتون اون ندای قلبی درستی که دارید فراموش نکنید و به سمتش برید و  بعد منتظر بوووم نتیجه اون باشید !

به قول ماندلا یاد بگیرید که شجاعت به معنای نترسیدن نیست، بلکه به معنای پیروز شدن بر ترسه ! انسان شجاع هم کسی نیست که نمی‌ترسه ، بلکه کسی که بر ترسش کنترل کامل دارد.

 

خوب و دقیق فکر کردن و تعیین واضح هدف نهایی

 

هرچند که باز تردید نکنید شاید این تصمیم اشتباه باشه چون هیچ تضمینی وجود ندارد که همه تصمیمات انسان ها در لحظه ای که قصد به گرفتنش کردن درست باشه و به قول جرج برنارد یک زندگی پر از اشتباه نه تنها افتخارآمیز است، بلکه بسیار بهتر و مفیدتر از زندگی‌ای است که در آن هیچ کاری انجام نشده است.

تقسیم هدف به هدف های کوچیک

 

چالش‌ها باید شما را قوی کند اما نه خشن، مهربان کند اما نه ضعیف، متفکر کند اما نه تنبل، و فروتن کند اما نه بزدل.
پس چالش بزرگ و به هدف های کوچیک تقسیم کنید و هم از رشد و زندگی خودتون لذت ببرید و هم به هدفتون نزدیک بشید تا بزرگی یک هدف توو ذهنتون موجب نشه کلا انجامش ندید و مثل یک برنامه مشخص حرفه ای شروع کنید به الویت بندی انجام کارها و تردید کنار بذارید و حرکت کنید و این حرف بریان ترسی هم درسته که واقعا باید هر روز کاری انجام بدید که شما را حداقل یک قدم به مهم‌ترین هدفتون نزدیک‌تر کنه. در هر کاری که مصمم به انجام آن باشید تعهد به عمل روزانه ؛ موفقیت‌های درخشان به بار می‌آورد.

زمان دادن توجه به اصل حرکت مرکب و نه جوگیری !

 

گاهی فکر به اینکه همیشه وقت نیست و نرسیدن به هدف می‌تونه تبدیل به یک حسرت بشه میتونه محرک قوی برای حرکت و انگیزه ما برای رسیده به هدفمون باشه اما باید از این استرس یک بهره درست برد و اون هم چیزی نیست جز ؛ ایجاد انگیزه برای حرکت پیوسته و دائم و به دور از جوگیری رسیدن های لحظه ای باشه !

گذاشتن هدف و ترسیم راه رسیدن به اهداف با زمانبندی مشخص هم از دیگر اصول این فرایند هست که سعی میکنیم در مقالات بعد به طور مفصل در موردش باهم حرف بزنیم.

ترسیم و فکر به رویا و لحظه رسیدن بهش

 

اگر رویا و هدفی دارید ، باید توانایی افتخار کردن به اون را هم داشته باشید. یک نگرش قدرتمند و اندیشه‌ی فعال اجازه‌ی این کار را می‌دهد. به آنچه انجام می‌دهید ببالید، توانمند باشید و قدرتمند. داشتن چشمانی تیزبین و فکری باز، لازمه‌ی به خود بالیدن است و در یک کلام با خودتون و رویاتون بتونید عشق کنید مثلا الان که این مقاله رو مینویسیم با رویای داشتن شارژر انرژی و دادن انرژی به کسایی که این مقالات میخونن یا سایت مارو دنبال می‌کنن عشق می‌کنیم و به خودمون می بالیم که یک استارتاپ جدید برای حال آدما رو خوب کردن زدیم !

یه همچین چیزی باید شما هم در رویا و هدفتون حتما داشته باشید تا به شما برای ادامه دادن کمک کنه . تکرار هدف و لذت رسیدن به رویا و زنده نگه داشتنش با توجه به شرایط حال زندگی هم یکی از مهمترین عامل های حفظ انرژی و توجه به هدفه که فکری کنی آخرش کجا میخوای باشی و چه زندگی داشته باشی.

قدر دانی از خود در حرکت ها و دستاورد های کوچیک  طی مسیر هدف

 

پذیرفتن مسئولیت هدف و رویاتون و قدردانی از خود در هر دستاورد کوچیکی میتونه انرژی ادامه راه برای ما تامین کنه . انسان‌های موفق صرف‌نظر از نقطه‌ی آغاز، ضعف‌ها و شکست‌های گذشته‌ خودشون، پذیرفته‌اند که مسئول زندگیشون هستند. دانستنِ اینکه شما تماما مسئول اتفاقات زندگی‌تان هستید، هم ممکن ترسناک باشه و هم قطعا هیجان‌انگیز است. در هر صورت، این رویکرد تنها راه رسیدن به موفقیته ، زیرا بهونه و تردید و تردید جلوی رشد فردی و حرفه‌ای ما را قطعا و یقینا می‌گیرند.

 

حذف مقایسه و انسان های کوچیک

 

برای انسان‌هایی با تفکر محدود هر رویایی بیش‌ازحد بزرگه ، به آن‌ها اجازه ندیم تا تفکر ما را نیز محدود و رویاهایمان را غیرممکن جلوه دهند پس هم باید حواسمون به خودمون و مغزمون باشه و هم به افراد و تفکرات آسیب زاشون که گاهی حتی از روی بدخواهی هم نیست بلکه از روی کوچیکی ذهن و فکر و اونا میاد پس پیش ما احترام دارن اما اعتبار جهت دهی به رویا و هدف و انگیزه مارو‌ نه !

و اینو بدونید که شما شمایید دیگران دیگران ؛ بعضی‌ها بهانه می‌آورند و می‌گویند به اندازه دیگران قوی نیستند، و برخی هم ایمان دارند قوی‌تر هستند و به هیچ‌چیزی اجازه نمی‌دهند تا برای آنها محدودیت تعیین کند! پس نه مقایسه کنید و نه خودمون محدود کنید و نه تردید به دلتون راه بدید پس تمرکز کنید روی خودتون و ادامه بدید .

توو این مسیر برای داشتن انگیزه و تمرکز و ممارست ابزارهایی که یاد شما بندازه هدف و انگیزه و رویای شما چی بوده و اون حس رسیدن رو زنده نگه داره می‌تونه خیلی کمک کنه و ما هم  در شارژر انرژی سعی کردیم با بسته پیامکی انرژی و انگیزه ۸ صبح کمکی موثر و دقیق و پیگیرانه کنیم برای شارژ و روشن نگه داشتن آتیش انگیزه دوستایی که مارو دنبال می‌کنن . برای دسترسی به این بسته کافی با رفتن به بسته پیامک انگیزشی ۸ صبح اونو فعال کنید و در مسیر رسیدن به رویا هاتون ازش لذت ببرید .

 

و فراموش نکنیم که :

تنها چیزی که انسان را از رویاهایش جدا می‌کند، دیوار نازکی از تردید است.